SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Luktdosa 11116471
nr 1111 6471
Luktdosa
1800-tal, silver, med kungakrona, delvis förgylld, höjd: 8, 5 cm, ej stämplad
Utrop:
2.400 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 29 maj 2017
kl 18:55:25
24/5 15:10:04
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver